Blog


arifcezmallari
59, Pogradec, Albania

Kafshet jane te rrezikshme kur jane te uritura,njerezzit jane te rrezikshem kur jane te ngopur!!!


29.10.2014
elind
28, Tirana, Albania

“Kam falur gabime gati të pafalshme, kam provuar të zëvëndësoj persona të pazëvëndësueshëm dhe kam harruar persona të paharrueshëm. Kam vepruar sipas momentit dhe jam zhgënjyer nga persona që nuk e mendoja kurrë se mund të zhgënjehesha, por edhe unë kam zhgënjyer. Kam mbajtur dikë mes krahëve të mi për ta mbrojtur, jam bërë mikë perjetë. Kam qeshur kur nuk ka qenë e nevojshme, kam dashuruar, më kanë dashuruar, por edhe më kanë refuzuar. Më kanë dashuruar dhe nuk kam ditur si t’jua kthej dashurinë. Kam bërtitur dhe jam hedhur përpjetë nga gëzimi. “Kam përjetuar dashurinë e kam bërë premtime…


elind
28, Tirana, Albania

Ne rrugetimin e jetes tende do te takosh shume maska dhe pak fytyra..Ju ka qelluar ndonjehere te mendonit se njihnit nje person dhe pastaj te mesonit se ishte shume ndryshe nga ajo c'fare mendonit.Ndonjëherë lodhesh . . . Lodhesh duke e parë veten si zhgënjehesh nga persona që i do dhe i vlereson!! . . . Lodhesh duke ecur përpara me kokën lart sikur asgjë të mos kishe ndodhur , kur në fakt je shkateruar përbrenda!! . . . Lodhesh duke parë veten si ndryshon cdo dite nga njerzite me dy fytyra!! . . . Lodhesh duke vrapuar pas dikujt…


elind
28, Tirana, Albania

Një i papunë po kërkonte punë si pastrues në zyrat e Microsoft. Shefi i personelit, pasi i bën një testim se si e fshinte dyshemenë, e interviston dhe në fund i thotë: Je i pranuar në punë, më jepni adresën tuaj të e-mailit, në mënyrë që t’ju dërgoj një formular ta plotësoni, ku do ju tregohet vendi dhe data kur do të paraqiteni per punë. Burri, i shastisur, i përgjigjet se nuk disponon një kompjuter dhe aq më pak një adresë e-maili. “ Nëse nuk ke një postë elektronike – i përgjigjet shefi- do thotë se virtualisht nuk ekziston, dhe…


29.10.2014
elind
28, Tirana, Albania

Sa e vogel u duk bota tek mundoj te t'zvendesonte ty.trotuare pa fund,te pajeta,te kota.qiell i zbrazet,pa fryme,pa sy .nata nuk i ngjante me flokve te tu.as dita me shikim plot dashuri.ne gjusemsot jetoj pa jete ketu,nje gjysemneser pa goje me pret po aty.po u shfaqe serisht ylli mbremjes -genjeshtar, buzeqeshjen ne qiejt ta pikturoj, risolli ne jete shume keng, shume fjal,qe as nje shekulli tere s'mund ti tregoj.erdhe serish ne diten time, ne trotuarin tim u ngjite serisht,ndoshta per te sjelle , a per te larguar hidherime,ndoshta u ndodha aty krejt rastesisht.


montedevil
39, Pec, Kosovo

Mos kerko te jetosh i lumtur ne pasuri Mos kerko te jetosh duke zgjedhur bukuri Mos kerko asgje ne ket jete Por kerko shendet dhe dashuri te vertet Mos kerko te jetosh nje jet pa vuajtje Mos kerko lumturi me lujte Mos kerko dashuri ne humner Por kerko ne drit se do e gjesh ne terr Mos kerko nje njeri pa perjetsi Mos kerko gjykime por kerko drejtsi Mos kerko ligjet qe nuk jan Por kerko cka te takon dhe ato qe kam Mos kerko fajin tend diku tjeter Mos kerko me dicka te vjeter Mos kerko te jetosh i…


25.06.2012
montedevil
39, Pec, Kosovo

Mos e ler vetem, qendro gjithmone prane saj...
- Mos e braktis ne meshire te fatit, por mbroje...
- Mos e bej te qaj, por beje te qesh...
- Mos e trajto keq, por trajtoje me dashuri...
- Mundohu t'i vjedhesh vemendjen, jo lumturine...
- Mos i'a thyej endrrat, po jepi 1 arsye per te enderruar...
- Degjoje dhe mbeshtete kur ka nevoje...
- Fale kur gabon, dhe mesoje t'veproje ndryshe...
- Mundohu t'i vjedhesh zemren, jo trupin...
-Tregoji ne cdo kohe qe vlen per ty, qe eshte e vetmja femer ne jeten tende...
- Eshte menyra me e mire…


cimee
24, Prishtina, Kosovo

 https://www.facebook.com/cimja.cime


01.01.2013
HGashi
32, Drenas, Kosovo

  .*. GEZUAR ,:'*':, VITIN ,:;¤*¤;:, E ,:;;¤*¤;;:, RI ][ 2013 Urimet me te mira e te perzemerta per ju dhe familjen tuaj. Fat dhe mbaresi kudo,me respekt Hysi


11.08.2013
Liridonnsalihu
27, Gjilan, Kosovo

“Kur dashuria don te flase, mendja duhet te hesht.

“Gjuha e dashurise eshte te syte!”
“Dashuria ne sy lind, ne sy jeton ne sy vdes!”
“Dashuria qe u shua nuk ishte dashuri!”
“Eshte kenaqesi e madhe te dashurosh, edhe pse nuk ndihesh


Blog
Blogurile sunt actualizate la fiecare 5 minute